فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک با فرمانده روس در سوریه تبادل نظر کرد

به گزارش وبلاگ همصحبت، فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک با فرمانده نیروهای روس در سوریه جهت آنالیز پاره ای از مسائل از جمله نقض های توافق 23 اکتبر توسط ترکیه ملاقات کرد.

فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک با فرمانده روس در سوریه تبادل نظر کرد

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک گفت که در ملاقات با الکساندر چایکو، فرمانده نیروهای روس در سوریه درخصوص نقض های توافق 23 اکتبر توسط ترکیه به ویژه ترور سه فعال زن کرد در کوبانی گفت وگو کرد.

مظلوم عبدی توضیح داد که در این نشست توافق شد که سطح هماهنگی و همکاری مشترک افزایش یابد و او از چایکو به دلیل پاسخ گویی اش در مقابله با چالش ها قدردانی کرد.

توافق نامه مذکور عبارت از تفاهم نامه ای است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در سوچی در 22 اکتبر 2019 به آن دست یافتند که بر اساس آن، یگان هایی از پلیس نظامی روسیه و ارتش سوریه در مناطق هم مرز با منطقه عملیات چشمه صلح ترکیه در شمال سوریه از 23 اکتبر مستقر می شوند.

انتقال نیروهای روس از رقه به دیر الزور

از سوی دیگر، ارتش روسیه بخش های گسترده ای از نیروهای مستقر خود در رقه را طی ساعات گذشته به شهر دیر الزور در شرق سوریه انتقال داد که این امر پس از آن صورت گرفت که نیروهای نظام سوریه در رویارویی با افراد ناشناس در حومه شمال شرقی حمص در نزدیکی استان دیر الزور، تلفاتی دادند.

منابع در مصاحبه با العربی الجدید گفتند که ارتش روسیه تعداد زیادی از نیروهای مستقر خود در رقه را به شهر دیر الزور انتقال داد که در کنار این نیروها، ده ها تجهیزات سنگین و نفربرها نیز انتقال داده شده اند و در مراکز روسی در شهر دیر الزور و اطراف آن از جمله فرودگاه نظامی و تیپ 137 در غرب این شهر مستقر شدند.

منابع گفتند که این انتقال نیروهای روس همزمان با این صورت گرفت که نیروهای سوری از سوی افراد ناشناسی که احتمال می رود نیروهای وابسته به داعش باشند، ضرباتی را در محورهای منطقه السخنه در مجاورت حومه جنوبی دیر الزور در حومه شمال شرقی حمص، متحمل شدند.

منابع گفتند که احتمالاً ارتش روسیه پیش بینی می نماید که حملاتی در دیر الزور رخ دهد؛ به همین دلیل پایگاه های خود در آنجا را تقویت می نماید.

بیستمین گشت زنی مشترک ترکیه و روسیه در ادلب

بیستمین گشت زنی مشترک ترکیه و روسیه در جاده ام- 4 ادلب سوریه انجام شد.

وزارت دفاع ترکیه سه شنبه طی بیانیه ای گفت: بیستمین گشت زنی مشترک زمینی ترکیه و روسیه در جاده ام- 4 ادلب در شمال سوریه با مشارکت نیروهای هوایی دو کشور اجرا شده است.

گشت مشترک نیروهای ترکیه و روسیه در چارچوب توافق نامه مسکو با هدف برقراری آتش بس پایدار در ادلب اجرا شده است.

نخستین گشت زنی مشترک ترکیه و روسیه در جاده ام-4 در 15 مارس سال جاری صورت گرفت.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک با فرمانده روس در سوریه تبادل نظر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک با فرمانده روس در سوریه تبادل نظر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید