عبدالمهدی: تغییرات اخیر در آرایش نیروهای آمریکا با اطلاع عراق بوده است

به گزارش وبلاگ همصحبت، نخست وزیر پیش برد امور عراق می گوید خروج نیروهای خارجی از این کشور مطابق قانون صورت گرفته است.

عبدالمهدی: تغییرات اخیر در آرایش نیروهای آمریکا با اطلاع عراق بوده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ همصحبت، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر پیش برد امور عراق گفت که تغییرات اخیر در آرایش و استقرار دوباره نیروهای خارجی در این کشور با اطلاع بغداد و مطابق قانون بوده است.

عبدالمهدی امروز چهارشنبه در جلسه شورای امنیت ملی عراق گفت که تصمیم برگزاری این جلسه برای آنالیز تنها یک مسئله بوده و آن پرونده روابط عراق و آمریکا و آینده همکاری مالی و امنیتی دو کشور بود.

او گفت که در این جلسه حضور نظامی آمریکا در عراق آن هم بعد از شرایط سختی که این کشور با آن روبه رو شد و منجر به شهادت بعضی از نیروها و آسیب وارد شدن به اماکن شد، آنالیز شده است.

نخست وزیر پیش برد امور عراق گفت که روابط دوجانبه بغداد و واشنگتن باید محبت آمیز و نه دشمنانه باشد و در راستای منافع عراق و آمریکا به عنوان شریک و دوست و در جهت حفظ منافع منطقه و دنیا باشد.

او گفت که اخیراً از سوی آمریکا یادداشت مکتوبی در رابطه با تغییرات ایجاد شده در مناطق حضور نیروهای آمریکا دریافت نموده است.

عبدالمهدی گفت: چندروز پیش یادداشت رسمی از طرف دولت آمریکا در ارتباط با تصمیم به ایجاد روابط راهبردی و باز انتشار نیروهای این کشور در عراق و انجام گفت وگوها بین هیأت های رسمی دریافت کردیم و طی مدت اخیر، تماس هایی متقابلا بین مسئولان ارشد دو کشور اجرا شده است.

او گفت که عملیات خروج گسترده نیروهای بیگانه از عراق که اخیرا صورت گرفت، در مراسم رسمی و مطابق قانون و نظم صورت گرفت.

اخیراً شماری از نیروهای ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضدداعش به رهبری آمریکا عراق را ترک نموده اند و نیروهای آمریکایی هم گفته می گردد به دلیل ترس از واکنش نیروهای مقاومت عراق به عملیات های ترور اخیر، بعضی پادگان ها و پایگاه ها را ترک نموده و تحویل عراق داده اند و در پایگاه های مهمتر و مجهزتری مانند عین الاسد تجمیع شده اند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "عبدالمهدی: تغییرات اخیر در آرایش نیروهای آمریکا با اطلاع عراق بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالمهدی: تغییرات اخیر در آرایش نیروهای آمریکا با اطلاع عراق بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید