طرح ترافیک پایتخت هفته آینده هم اجرا نمی گردد

به گزارش وبلاگ همصحبت، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران از لغو طرح ترافیک تهران در هفته آینده - 18 تا 23 مرداد - بر اساس تصمیم اتخاذ شده در کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اطلاع داد

طرح ترافیک پایتخت هفته آینده هم اجرا نمی گردد

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از ایرنا، سید مناف هاشمی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا اضافه کرد: لغو طرح تاثیری در کاهش چشمگیر تعداد مسافران مترو و اتوبوس نداشته است اما به دلیل قرمز بودن تهران و شرایط روانی موضوع مقرر شد که هفته آینده نیز طرح ترافیک تهران اجرا نگردد.

به گفته معاون شهردار تهران طبق مطالعات کارشناسی، لغو طرح ترافیک فقط سه تا چهار درصد به کاهش شیوع بیماری کرونا یاری نموده است اما مدیریت شهری برای لغو طرح ترافیک همکاری های لازم را با ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد نمود.

نهم مرداد سال جاری ستاد استانی مقابله با کرونا تعلیق یک هفته ای طرح ترافیک تهران را تصویب و ابلاغ کرد و اکنون این طرح برای هفته دوم به حالت تعلیق در می آید.

به طور معمول 2 طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا یعنی زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می شد و شرط ورود به این محدوده ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی بود.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان های شریعتی و 17 شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می گردد.

پس از شیوع کرونا و اجرا نشدن موقتی طرح ترافیک، بنابر تصمیم شورای ترافیک تهران ساعت اجرای این طرح ها کاهش یافته بود و از ساعت 8:30 تا 16 اجرا می شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "طرح ترافیک پایتخت هفته آینده هم اجرا نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ترافیک پایتخت هفته آینده هم اجرا نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید