فرایند رو به رشد قربانیان کرونا در مسکو؛ تعویق رژه نظامی روز پیروزی

به گزارش وبلاگ همصحبت، رئیس جمهوری روسیه گفت، با توجه به خطر شیوع بیماری کرونا که هنوز اوج آن به انتها نرسیده، برگزاری رژه نظامی در روز پیروزی (9 ماه مه، 20 اردیبهشت) به مناسبت انتها جنگ جهانی دوم و کلیه رویدادهای جمعی این جشن به زمان دیگری موکول می شود.

فرایند رو به رشد قربانیان کرونا در مسکو؛ تعویق رژه نظامی روز پیروزی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ همصحبت به نقل از خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در پایتخت روسیه شب گذشته گفت که 14 بیمار دیگر که مبتلا به عفونت ویروس کرونا بودند ، در تاریخ 16 آوریل (28 فروردین ماه) در شهر مسکو درگذشتند.

طبق این گزارش، سن متوفیان از 29 الی 88 سال است. بیشتر آنها دارای بیماری های مزمن، از جمله فشار خون بالا ، بیماری های قلبی-عروقی و دیابت بودند.

علاوه بر این ، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه یادآور شد که موارد آلودگی به ویروس کرونا اکنون دیگر در تمامی مناطق فدرال کشور ثبت شده است ، آخرین منطقه ای که تا پیش از این هیچ مورد آلودگی در آن شناسایی نشده بود جمهوری آلتا بود. که روز گذشته نخستین مورد کرونا ، مربوط به یکی از شهروندان زن ، در این جمهوری ثبت شد. در حال حاضر، متخصصین همه افرادی که با وی تماس داشتند را تحت مراقبت قرار داده اند.

به تعویق افتادن کلیه رویدادهای مربوط به جشن روز پیروزی در روسیه

در خبر دیگری گزارش شده که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز پنج شنبه در نشستی ویدئویی با اعضای دائم شورای امنیت این کشور گفت که با توجه به خطرات مرتبط با شیوع ویروس کرونا در روسیه ، مقدمات برگزاری رژه نظامی در روز پیروزی در تاریخ 9 ماه مه (20 اردیبهشت ماه) به مناسبت گرامی داشت هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم (که در روسیه به جنگ بزرگ میهنی معروف است) و کلیه رویدادهای مربوط به این جشن به زمان دیگری موکول می شود.

پوتین گفت: برای برگزاری رژه نظامی در تاریخ 9 ماه مه ، آماده سازی این مراسم از هم اکنون شروع شده است ، ولی خطرات ناشی از بیماری همه گیر کرونا ، که اوج آن هنوز به پایان نرسیده و همچنان شیوع آن بسیار زیاد است ، و این واقعیت این حق را به من نمی دهد تا مقدمات برگزاری این رژه و سایر رویدادهای جمعی در این رابطه را شروع کنم.

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد : ما با یک انتخاب سخت روبرو هستیم ، برای اینکه نهم ماه مه یک تاریخ مقدس برای روسیه است ، ولی در عین حال زندگی هر شخص از شهروندان هم مقدس است. بنابراین ، من به وزیر دفاع ، و سایر مسئولان امر در تمامی سطوح دستور می دهم تا برنامه ریزی های اجرا شده را تغییر داده و مقدمات موکول شدن رژه نظامی در میدان سرخ ، کلیه مراسم رژه در مناطق فدرال و همچنین کلیه رویدادهای اجتماعی دیگر مربوط به بزرگداشت سالگرد پیروزی جنگ بزرگ میهنی را به تعویق بیاندازند.

در عین حال پوتین تاکید کرد که جشن روز پیروزی مطمئناً در همین سال 2020 برگزار خواهد شد.

لازم به یادآوری است که در روسیه تا ظهر روز پنج شنبه ، 27 هزار و 983 مورد عفونت ویروس کرونا به ثبت رسیده و بیش از 240 نفر جان خود را از دست داده ا ند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فرایند رو به رشد قربانیان کرونا در مسکو؛ تعویق رژه نظامی روز پیروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند رو به رشد قربانیان کرونا در مسکو؛ تعویق رژه نظامی روز پیروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید