روایت ربیعی از افزایش حقوق ها ؛ حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری چقدر شد؟ ، تحریم نبودیم گشایش ها بهتر بود

به گزارش وبلاگ همصحبت، سخنگوی دولت گفت: ما به سختی های زندگی ناشی از تحریم های ظالمانه ای که به کشور و مردم تحمیل شده واقف هستیم و تا به امروز نیز آرزوی آنهایی که می گفتند ایران در سه ماه یا یکسال فرو خواهد پاشید، به باد داده ایم.

روایت ربیعی از افزایش حقوق ها ؛ حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری چقدر شد؟ ، تحریم نبودیم گشایش ها بهتر بود

به گزارش وبلاگ همصحبت آنلاین به نقل از ایسنا، در پی ابتلای سخنگوی دولت به کرونا در هفته های گذشته، چهارمین نشست خبری هفتگی علی ربیعی با وبلاگ همصحبت به صورت مکتوب برگزار شد که طی آن وی در ابتدای این نشست با اشاره به در پیش رو بودن هفته دولت گفت: لازم می دانم که در این هفته اعلام کنم دولت تا آخرین روز کاری و قانونی خود هدفمند، امیدوار و پایدار ایستاده و مجهز به نقشه راه و برنامه ای مشخص به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

وی افزود: دولت به سختی های زندگی ناشی از تحریم های ظالمانه ای که به کشور و مردم تحمیل شده واقف است و همه تلاش خود را برای عقب راندن تحریم گران، شکستن تحریم و حفاظت از زندگی مردم به کار بسته و خواهد بست و تا به امروز نیز آرزوی آنهایی را که می گفتند ایران در سه ماه یا یکسال فرو خواهد پاشید، به باد داده است.

ربیعی با تاکید بر اینکه خانواده اولین و مهمترین نهاد اجتماعی انسان هاست و بسیاری از سازگاری ها و ناسازگاری های جامعه مربوط به همین نهاد مقدس است، گفت: دولت تدبیر و امید در اجرای سیاست های کلی جمعیت و ماده 102 قانون برنامه ششم توسعه اقدامات موثری چون حمایت از ازدواج جوانان از طریق افزایش تسهیلات ازدواج و حمایت از خانواده ها در راستای فرزند آوری سالم، انجام داده است.

وی افزود: از سوی دیگر این روز به نام بازنشستگان عزیز کشور هم بود. میزان انسانی بودن و اخلاقی بودن یک جامعه به میزان احترام و توجه به سالمندان آن جامعه است. سنگ بنای امروز کشور بر روی دوش بازنشستگان به خصوص آنهایی است که در کارخانه ها آجر به آجر، ساختمان توسعه کشور را بنا نهاده و رنج جان و جان رنج را زیسته اند.

ربیعی تاکید کرد: آنها در برخی از مشاغل و محیط های شغلی سخت، کاهش عمر تدریجی خود را دیده اند و مهمترین هدف این دولت تجربه بازنشستگی سالم برای این عزیزان بوده است. نباید اجازه دهیم بازنشستگی قرین با ناتوانی شود.

سخنگوی دولت یادآور شد: یکی از مهمترین اقدامات دولت ایجاد زیرساخت های درمانی و تحت پوشش بیمه قرار دادن بیماری های شایع دوران بازنشستگی بوده است.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در سالهای اخیر گام های بسیار مثبتی برای بهبود شرایط بازنشستگان و مستمری بگیران انجام داده است. پیگیری و اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران یکی از مهمترین مطالبات 14 ساله این قشر بوده که با همت دولت و تعامل کانون ها و تشکل های بازنشستگی محقق شده است.

ربیعی ادامه داد: افزایش حقوق درخصوص بازنشستگان کشوری از متوسط دریافتی 889 هزار تومان به سه میلیون و 800 هزار تومان و 327درصد افزایش و درخصوص بازنشستگان لشکری از متوسط دریافتی یک میلیون و 123 هزار تومان به 4 میلیون و 280 هزار تومان رسیده و281 درصد افزایش را شاهد بوده ایم.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه می دانیم حتی این افزایش مستمری ها کافی نیست، شرح داد: ولی اگر شرایط تحریمی و تنگناهایی که ناشی از جنگ اقتصادی این روزهاست نبود، حتما گشایش های بهتری صورت می گرفت.

وی یادآور شد: افزایش 10 برابری پرداخت تسهیلات ضروری قرض الحسنه به بازنشستگان و مستمری بگیران، عرضه درصدی از سهام شرکت های تابعه به بازنشستگان، ایجاد خانه های امید و طرح های رفاهی از دیگر اقدامات دولت بوده است.

ربیعی گفت: همچنین در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در حال حاضر 113 هزار نفر مستمری بگیر وجود دارد که بسته نقدی حمایتی 300 هزار تومانی به زودی به این عزیزان پرداخت خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "روایت ربیعی از افزایش حقوق ها ؛ حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری چقدر شد؟ ، تحریم نبودیم گشایش ها بهتر بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت ربیعی از افزایش حقوق ها ؛ حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری چقدر شد؟ ، تحریم نبودیم گشایش ها بهتر بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید