در پی شیوع کرونا؛ انتشار بیشتر روزنامه ها در تونس، مغرب و الجزایر متوقف شد

به گزارش وبلاگ همصحبت، بیشتر روزنامه ها در تونس، مغرب و الجزایر طی روزهای اخیر در نتیجه تصمیمات دولتی یا به دلیل کاهش فروش در سایه شیوع ویروس کُشنده کرونا متوقف شده است.

در پی شیوع کرونا؛ انتشار بیشتر روزنامه ها در تونس، مغرب و الجزایر متوقف شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ همصحبت؛ انجمن مدیران روزنامه ها در تونس اعلام کردند که انتشار 7 روزنامه و حدود 20 نشریه- هفته نامه و ماهنامه- متوقف شده اند.

در این باره الطیب الزهار رئیس این انجمن در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه شرح داد: بسیاری از اشتراکان این روزنامه ها و نشریه ها از ادارات و شرکت های هواپیمایی هستند که تعطیل شده اند، همچنین قرنطینه سرتاسر کشور از 22 ماه مارس، مشکل توزیع نیز ایجاد کرده است.

الزهار با اشاره به کاهش آگهی ها حتی در وب سایت ها، تأکید کرد که این امر در آینده می تواند پیامدهای اقتصادی داشته باشد.

در مغرب نیز، وزارت فرهنگ، جوانان و ورزش هفته گذشته از همه ناشران روزنامه ها خواست انتشار و توزیع نشریات را تا زمان نامشخصی به حال تعلیق دربیاورند.

خبرگزاری رسمی مغرب به نقل از این وزارتخانه اضافه نمود: شمار زیادی از مردم به روزنامه ها مراجعه می کنند و این باعث شیوع کرونا می شود که برای حفظ سلامت شهروندان، پیشگیری از آن ضروری است.

گزارش ها از الجزایر نیز حاکی است که به رغم قرنطینه جزئی در این کشور از 24 ماه مارس، برخی از روزنامه ها با تیراژ پایین به انتشار ادامه می دهند و همین امر باعث شده است که شهروندان بیشتر به رسانه های الکترونیکی تمایل نشان دهند.

اولین مورد ابتلا به کووید- 19 در منطقه آقریقای شاقتصادی در اوایل ماه مارس ثبت شد، از آن زمان تا به امروز، 58 نفر در الجزایر، 36 نفر در مغرب و 14 نفر در تونس به دلیل ابتلا به این بیماری جان شان را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "در پی شیوع کرونا؛ انتشار بیشتر روزنامه ها در تونس، مغرب و الجزایر متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پی شیوع کرونا؛ انتشار بیشتر روزنامه ها در تونس، مغرب و الجزایر متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید