درخواست گواهی پذیرش کبک (CAQ) از طرف 10 نهاد آموزشی تعلیق شد

به گزارش وبلاگ همصحبت، نوترین خبرها حکایت از این دارند که وزارت مهاجرت کبک از تاریخ 30 دسامبر درخواست های نو برای گواهی پذیرش کبک یا CAQ را از طرف دانشجویانی که قصد تحصیل در 10 موسسه و نهاد دانشگاهی گماشته شده موسوم به DLI دارند را نخواهد پذیرفت.

درخواست گواهی پذیرش کبک (CAQ) از طرف 10 نهاد آموزشی تعلیق شد

گفتنی است بیشتر افرادی که قصد تحصیل در کبک دارند احتیاج به CAQ یا گواهی پذیرش کبک دارند. درخواست هایی که قبل از این تاریخ یعنی 30 دسامبر ارائه شده اند اما هنوز در حال رسیدگی شدن هستند به حالت تعلیق درخواهند آمد. این تصمیم از تاریخ 31 مارس 2021 اجرایی خواهد شد.

10 نهاد آموزشی DLI مزبور عبارت اند از:

M College of Canada;

Matrix College of Management, Technology and Healthcare;

Canada College inc.;

Herzing College (Institute);

CDE College;

Montréal College of Information Technology;

Institut supérieur dinformatique (ISI);

Universel College- Gatineau Campus;

Collège CDI;

Montréal Campus of Cégep de la Gaspésie et des Îles

استراتژی جذب دانشجوی این دانشگاه ها و موسسات آموزشی در حال آنالیز است. وزارت مهاجرت کبک گفته است که: چند هفته اخیر سیاست های غیرقابل قبول چند نهاد آموزشی در جذب دانشجوی بین المللی معین شده است. برای حفظ انسجام برنامه دانشجوی خارجی تصمیم بر این گرفته شده تا دریافت و رسیدگی به درخواست های تازه اتباع خارجی که در این نهادهای آموزشی تحت نظارت و آنالیز پذیرفته شده یا ثبت نام نموده اند تعلیق گردد.

گفتنی است که DLI ها موسسات آموزشی هستند که دولت کبک آنها را برای جذب و پذیرش دانشجویان خارجی تایید نموده است و این دانشجویان می توانند ویزای کار پس از تحصیل یا PGWP بگیرند. این ویزا از این جهت محبوب است که دانشجویان خارجی را قادر می سازد سابقه کار دارای مهارتی کسب کنند که بتوانند بعدا از آن جهت اقامت دائم کانادا استفاده کنند.

برنامه هایی نظیر تجربه کبکی و تجربه کانادایی مرتبط با اکسپرس انتری در بین مسیرهای مهاجرتی اسکیلدورکر کانادا قرار دارند که اقامت دائم دانشجویان سابق دارای ویزای PGWP را تسهیل می سازند. کبک به خاطر موقعیت خاصی که در کانادا دارد آزادی و اختیار بیشتری برای گماشتن نهادهای آموزشی به عنوان DLI دارد. در نتیجه به استثنای چند مورد، بیشتریت قریب به اتفاق موسسات آموزشی خصوصی که DLI هستند در کبک وجود دارند.

منبع: ویزا موندیال

به "درخواست گواهی پذیرش کبک (CAQ) از طرف 10 نهاد آموزشی تعلیق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست گواهی پذیرش کبک (CAQ) از طرف 10 نهاد آموزشی تعلیق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید