حضور نخست وزیر عراق میان تظاهرکنندگان با وعده تحقق مطالباتشان

به گزارش وبلاگ همصحبت، گام هایی که توسط دولت برای محاصره گذرگاه های فساد و بازخواست مسئولان عملکردهای نادرست و اصلاح فرایند مدیریتی برداشته شده است، تاثیر مثبتی بر مجموع عملکرد دولت و دستگاه دولتی خواهد داشت.

حضور نخست وزیر عراق میان تظاهرکنندگان با وعده تحقق مطالباتشان

مصطفی الکاظمی روز چهارشنبه برای نخستین بار در میان تظاهرکنندگان در مرکز بغداد حضور یافت و در مقابل آنها، متعهد به اجرای مطالباتشان شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، دفتر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در بیانیه ای گفت که او به ملاقات تعدادی از جوانان تظاهرکننده که فارغ التحصیل دانشکده ها و موسسات در مکان های تظاهرات ها و تحصن ها بودند، رفت و به خواسته ها و طرح های های آنها گوش فراداد.

الکاظمی با دادن وعده برای آنکه تمامی مطالبات برحق آنها را برآورده سازد، توضیح داد که دولت با مسائلی انباشته شده روبرو است که سال ها سوء مدیریت، تصمیمات نادرست، از دست دادن فرصت های توسعه و نیز نبود طرح های بلندمدت، باعث این مسائل شده است.

وی ادامه داد: چالش هایی که ما به عنوان دولت با آن روبرو هستیم، چالش های بزرگی است و آن خواسته هایی که شما مطرح کردید، یک حق قانونی و بر مبنای قانون اساسی کشور است، اما حجم اقدامات مطلوب و کوشش هایی که باید صورت بگیرد، گسترده است، اما باعث عاجز ماندن ما نمی گردد.

الکاظمی توضیح داد: گام هایی که توسط دولت برای محاصره گذرگاه های فساد و بازخواست مسئولان عملکردهای نادرست و اصلاح فرایند مدیریتی برداشته شده است، تاثیر مثبتی بر مجموع عملکرد دولت و دستگاه دولتی خواهد داشت.

وی عنوان داشت: خواسته های تظاهرکنندگان در اقصی نقاط عراق، کاملاً با برنامه اصلاحاتی که دولت در پیش گرفته است، همخوانی دارد.

از زمانی که الکاظمی در ماه مه گذشته به جای عادل عبدالمهدی، نخست وزیر سابق عراق روی کار آمد، این نخستین باراست که وی در میان تظاهرکنندگان حضور می یابد. عبدالمهدی در پی اعتراضات مردمی بی سابقه، از منصبش کنار رفت.

منبع: عصر ایران

به "حضور نخست وزیر عراق میان تظاهرکنندگان با وعده تحقق مطالباتشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور نخست وزیر عراق میان تظاهرکنندگان با وعده تحقق مطالباتشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید