تفریحات افطار تا سحر در تهران چیست؟

به گزارش وبلاگ همصحبت، تفریحات افطار تا سحر از فعالیت های این روزهای مردم است. این سال ها که ماه رمضان با تابستان و گرمی هوا و روزهای طولانی همزمان شده، مردم زندگی شبانه را ترجیح می دهند. و تفریح های شبانه را جایگزین فعالیت های طول روز می کنند. شب های روشن و زنده شهرها ماه های رمضان شهرهای بزرگ را متفاوت کرده اند. و شاید به جز این ماه هیچ وقت فرصتش پیش نیاید که بتوانیم نیمه شب با خیال راحت در خیابان ها قدم بزنیم. با ما همراه باشید و با بعضی از تفریح ها افطار تا سحر آشنا شوید.

تفریحات افطار تا سحر در تهران چیست؟

کافه نشینی های شبانه رمضان

کافه ها در ماه رمضان طی روز نمی توانند فعالیت داشته باشند. به همین علت بیشتر کافه ها سعی کرده اند با اضافه کردن منوی افطار و تغییر ساعت کارشان از افطار تا حوالی سحر کسب وکارشان را با حال وهوای رمضان رونق بدهند. روزه دارها هم بعد از یک روز گرم می توانند در خنکی بعد از ظهر برای افطار به یکی از این کافه ها بفرایند. و تا حوالی صبح در جمع دوستانشان باشند. بعضی از کافه ها برای زمان افطار انقدر شلوغ می شوند که باید از قبل میزتان را رزرو کنید. بیشتر کافه ها در ماه رمضان از زمان افطار تا ساعت 3 بامداد باز هستند.

سینماهای شبانه رمضان

یکی دیگر از تفریحاتی که برای افطار تا سحر شهرنشین ها به خصوص در تهران در نظر گرفته شده طرح ویژه رمضان سینماهاست. در این طرح سینماها می توانند از ساعت 12 تا سحر پخش فیلم داشته باشند. همچنین بعضی از فیلم هایی که مدت اکرانشان تمام شده در طرح ویژه رمضان و از 12 شب تا سحر نمایش داده می شوند. در طول روز هم سینماها طبق روال عادی فعالیت می کنند. قیمت بلیت سینما در ماه رمضان تا ساعت 17 نصف قیمت است. و بعد از این ساعت تا سحر قیمت بلیت ها با تعرفه عادی حساب می شود.

شرایط سینماها در ماه رمضان

ورزش و استخرهای شبانه رمضان

بسیاری از استخرهای شهرها در روزهای ماه رمضان ساعت کاری شان را تغییر می دهند. و از افطار تا سحر پذیرای کسانی هستند که دوست دارند یک روز تابستانی را که با دهان روزه گذرانده اند با ورزش به خاتمه برسانند و با شنا کردن به آرامش برسند. در تهران هم 400 مجموعه آبی متعلق به شهرداری از افطار تا ساعت یک بامداد در اختیار خانم ها، و بعد از این ساعت تا سحر در اختیار آقایان است. بسیاری از شهفرایندها هم شب ها بعد از افطار تا سحر برای استفاده از امکانات ورزشی به پارک ها و مجموعه های ورزشی شهر می فرایند.

خوراکی های شبانه

رفتن به کافه و رستوران و خوردن خوراکی هایی مثل بستنی و آبمیوه در سطح شهر یکی از تفریحاتی است که زمان و مکان نمی شناسد. اما ماه رمضان اوضاع فرق می کند. در طول روز رستوران ها و بستنی فروشی ها و در کل خوردن خوراکی تعطیل است. و خوردن، که برای خودش تفریح جذابی محسوب می شود، شب ها جنس دیگری به خودش می گیرد. می توانید شب های رمضان به کله پزی ها بروید و با کله پاچه از خودتان پذیرایی کنید. یا به حلیم و آش فروشی ها بروید و دلی از عزا در بیاورید. در تهران آش و حلیم سیدمهدی در میدان تجریش یا آش فروشی نیکوصفت در خیابان جمالزاده پاتوق خیلی از کسانی است که افطار تا سحر را به عشق این غذاها در خیابان می گذرانند. آبمیوه و بستنی پالیزی نیز در خیابان سهرودی یکی از جاهایی است که از افطار تا سحر جای سوزن انداختن ندارد.

غذاهای ماه رمضان در منطقه ها مختلف چیست؟

تور تهرانگردی شبانه

تفریحات افطار تا سحر در ماه رمضان فقط به خوردن و ورزش محدود نمی شود. این روزها کسانی به این فکر کرده اند که شاید به جز این ماه هیچ وقت فرصتش پیش نیاید که نیمه شب در تهران راه برویم. و بتوانیم هدفمند از میدان ها خیابان ها دیدن کنیم. پروژه تور تهرانگردی شبانه در سه راستا و با سه هدف برگزار می شود. راستا اول در میدان بهارستان و محله اولادجان است و تهران به روایت مشروطه نام دارد. راستا دوم با هدف دیدن برج هایی انجام می شود که در دوره های تاریخی مختلف ساخته شده اند. راستا سوم هم با هدف پرسه در ادبیات معاصر برگزار می شود و به مکان هایی در تهران می پردازد که به ادبیات راه پیدا کرده اند.

برای اطلاعات بیشتر درباره این تورها این صفحه را ببینید.

منبع: اسنپ تریپ

به "تفریحات افطار تا سحر در تهران چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفریحات افطار تا سحر در تهران چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید