بازدهی 4 درصدی بورس در هفته رکوردشکنی ها ، ارزش هفتگی معاملات 64 هزار میلیارد تومان شد

به گزارش وبلاگ همصحبت، در سرانجام هفته منتهی به 24 اردیبهشت 99، شاخص کل اگر چه در دو روز سرانجامی با افتی چشمگیر روبرو شد اما در نهایت و به مدد رشد خوب اول هفته خود توانست رشد هفتگی 39 هزار و 740 واحدی (4 درصدی) را به ثبت برساند.

بازدهی 4 درصدی بورس در هفته رکوردشکنی ها ، ارزش هفتگی معاملات 64 هزار میلیارد تومان شد

در نخستین روز هفته، شاخص کل رشدی 4.32 درصدی را به ثبت رساند و با بیش از 42 هزار واحد رشد توانست برای نخستین بار در تاریخ فعالیت بورس وارد ابرکانال یک میلیون واحدی شود. در این روز بیش از یک میلیون و 91 هزار معامله صورت گرفت که طی آن 6 میلیارد و 581 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 101 هزار میلیارد ریال دادوستد شدند. در روزی که شاخص کل هم وزن نیز 3.65 درصد رشد داشت بیش از 25 نماد نیز بازگشایی شدند. در این روز سه نماد وخارزم، فولاد و وبانک به ترتیب با 513، 380 و 331 میلیارد تومان، بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

در روز یکشنبه شاخص کل به عملکرد مثبت روز گذشته خود ادامه داد و توانست در خاتمه با رشدی 23 هزار واحدی به قله یک میلیون و 43 هزارتای برسد. در این روز حجم معاملات نسبت به اولین روز هفته کاهش داشت و به 5 میلیارد و 382 میلیون سهم رسید و ارزش معاملات نیز بیش از 87 هزار میلیارد ریال بود. در این روز نماد شستا که قرار بود بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی شود، پس از دو بار ابطال کشف قیمت با رشد 5 درصدی بازگشایی شد.

بازار سهام سومین روز هفته را نیز با رشدی چشمگیر آغاز کرد و در همان 20 دقیقه ابتدایی به سطح یک میلیون و 49 هزار واحدی هم رسید اما به یکباره با فشار عرضه فرایندی نزولی در پیش گرفت و در نهایت با 4 هزار و 511 واحد افزایش د رپله یک میلیون و 47 هزار واحدی ایستاد. در این روز بیش از یک میلیون و 264 هزار معامله صورت گرفت که ارزش این معاملات بیش از 106 هزار میلیارد ریال بود. سه نماد وبملت، فملی و پترول به ترتیب با 13 هزار، 8 هزار و 3 هزار میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملات روز را به خود اختصاص دادند. در این روز نماد خساپا که به دلیل افزایش سرمایه به مدت 2 ماه متوقف بود، با رشدی 103 درصدی بازگشایی شد.

روز سه شنبه از همان ابتدا با فشار سنگین عرضه در بیشتر نمادهای بورسی همراه بود. در روزی که شاخص کل در خاتمه بیش از 26 هزار واحد سقوط کرد، شاخص کل هم وزن نیز افتی 2 درصدی را به ثبت رساند. در این روز تعداد معاملات با عبور از مرز 2 میلیون دفعه، رکورد جدیدی را به ثبت رساند و حجم معاملات نیز از مرز 22 میلیارد و 500 میلیون سهم عبور کرد. در روز رکوردشکنی بورس، ارزش کل معاملات 197 هزار و 388 میلیارد ریال به ثبت رسید. در این روز بیشترین سهم معاملات به سه نماد شپنا، شبندر و وتجارت تعلق داشت که به ترتیب 26، 18 و 12 هزار میلیارد ریال معامله شدند. فعالیت حقیقی ها نیز در این روز به بیش از 85 درصد رسید که رکوردی جدید در سال جاری محسوب می شد.

آخرین روز هفته اما فرایند تغییرات شاخص بسیار جالب بود و اگر چه در یک ساعت نخست با ریزشی 20 هزار واحدی همراه بود اما در یک ساعت دوم معاملات شاخص علاوه بر جبران ریزش خود فرایندی صعودی در پیش گرفت و با بازگشایی نماد فولاد رشدی 3 هزار واحدی را به ثبت رساند اما این خاتمه کار نبود و مجددا در یک و نیم ساعت خاتمهی معاملات فرایندی نزولی در پیش گرفت تا در نهایت با 3 هزار و 786 واحد افت در سطح یک میلیون و 17 هزار واحدی به کار خود در این هفته خاتمه دهد. در این روز نیز ارزش معاملات بیش از 149 هزار میلیارد ریال بود که از معامله 13 میلیارد و 590 سهم به ثبت رسیده بود.

در خاتمه معاملات این هفته در مجموع بیش از 55 میلیارد و 532 میلیون سهم معامله شد که معادل دادوستد 11 میلیون و 106 هزار سهم به طور میانگین روزانه بود و نسبت به هفته گذشته 4 درصد بیشتر شده بود. در این میان ارزش کل معاملات هفتگی نیز از مرز 642 هزار میلیارد ریال گذشت که رشدی 5.6 درصدی را نسبت به هفته گذشته نشان می دهد. با این حال اگر چه در دو روز خاتمهی هفته، شاخص فرایندی نزولی در پیش گرفت، اما افزایش چشمگیر حجم معاملات در این دو روز نشان می دهد که همچنان بازار سهام با رونق همراه بوده و احتمالا در هفته آینده مجددا به فرایند صعودی خود بازشود.

منبع: تجارت نیوز

به "بازدهی 4 درصدی بورس در هفته رکوردشکنی ها ، ارزش هفتگی معاملات 64 هزار میلیارد تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدهی 4 درصدی بورس در هفته رکوردشکنی ها ، ارزش هفتگی معاملات 64 هزار میلیارد تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید