اینستاگرام انصاریان و میناوند به حالت یادبود درآمد (تصاویر)

به گزارش وبلاگ همصحبت، صفحه اینستاگرام علی انصاریان و مهرداد میناوند، دو ستاره فوتبال ایران که اخیرا بر اثر کرونا به فاصله کمی از هم درگذشتند، به حالت یادبود درآمده است.

اینستاگرام انصاریان و میناوند به حالت یادبود درآمد (تصاویر)

به گزارش وبلاگ همصحبت ، به این ترتیب، دیگر امکان ایجاد پست جدید و اصلاح پست های قبلی آنها وجود ندارد، حتی اگر افرادی با عنوان ادمین یا مسئول امنیت صفحه نام کاربری و رمز عبور آنها را در اختیار داشته باشند.

شبکه های اجتماعی برای حفاظت از اطلاعات شخصی افراد فوت شده و جلوگیری از ورود غیرمجاز به صفحه آنها یا سواستفاده احتمالی افرادی با عنوان ادمین یا مسئول امنیت، امکاناتی را برای صفحه چنین کاربرانی در نظر گرفته اند.

زمانی که میناوند در کما بود انتشار یک پست در اینستاگرام او که در آن مسئول امنیت پیج خودش درباره میناوند صحبت می کرد خشم زیادی را بین طرفداران این فوتبالیست به وجود آورد و این فرد را سوءاستفاده گر معرفی کردند.

هرچند سیاست مشخص تکلیف صفحه پس از مرگ بستگی به این دارد که فرد عضو کدام شبکه اجتماعی باشد.

به طور نمونه، فیسبوک به کاربران اجازه می دهد تا از پیش در خصوص شرایط صفحه خود پس از مرگ تصمیم بگیرند. کاربران می توانند از میان دو گزینه حذف دائمی یا حالت یادبود یکی را برگزینند.

در صفحه ای که به حالت یادبود در می آید، یک کاربر دیگر از بین دوستان و خانواده امکان این را دارد که فقط یک پست، احتمالا اطلاع رسانی در خصوص مراسم خاکسپاری یا گرامیداشت را به صفحه اضافه کند، عکس کاربری را تغییر دهد و به درخواست های دوستی پاسخ دهد. در حالت یادبود، دیگر امکان اصلاح یا حذف پست های قبلی وجود ندارد.

این در حالیست که در شبکه توییتر هیچ فردی پس از مرگ نمی تواند به حساب کاربری فرد درگذشته دسترسی یابد و نزدیکان او می توانند از توییتر درخواست نمایند تا حساب کاربری غیر فعال گردد.

از طرف دیگر، در اینستاگرام این امکان وجود دارد تا حساب کاربری افراد فوت شده به حالت یادبود دربیاید و هنوز قابل دسترسی مخاطبان باشد.

این امکان بنا به درخواست کاربران با ارائه مدارک مانند لینک خبر درگذشت یا مراسم یا به درخواست خانواده فرد متوفی میسر خواهد بود. گزینه دیگر، پاک کردن صفحه است. برای چنین کاری بستگان درجه یک فرد باید اسنادی مانند گواهی فوت را برای اینستاگرام بفرستند.

اینستاگرام برای جلوگیری از ناراحتی یا شوکه شدن دوستان فرد فوتی، وقتی صفحه آنها به حالت یادبود درآید، به کاربران اطلاع رسانی نمی کند.

تصاویری از صفحه اینستاگرام هر دو فوتبالیست فقید که پس از درگذشتشان حداقل 500 هزار دنبال نماینده جدید به صفحه هر کدام اضافه شد:

منبع: جام جم آنلاین

به "اینستاگرام انصاریان و میناوند به حالت یادبود درآمد (تصاویر)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینستاگرام انصاریان و میناوند به حالت یادبود درآمد (تصاویر)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید