اگر می خواهید حافظه ای قوی داشته باشید از این گیاهان استفاده کنید&hellip

به گزارش وبلاگ همصحبت، اگر مثلا وارد آشپزخانه می شوید و دور خودتان می چرخید که برای چه آنجا رفته اید زمان آن رسیده دستی به سر و گوش حافظه تان بکشید…

اگر می خواهید حافظه ای قوی داشته باشید از این گیاهان استفاده کنید&hellip

با ما باشید تا با چند گیاه تقویت نماینده حافظه آشنا شوید…

اگر مثلا وارد آشپزخانه می شوید و دور خودتان می چرخید که برای چه آنجا رفته اید یا جلوی کتابخانه تان می ایستید و فراموش می کنید می خواستید چه کتابی بردارید و یا بدتر از آن وقتی در سوپرمارکت محله تان آقای فروشنده سوال می نماید چه می خواهید پاک یادتان می رود خریدهایتان چه بوده است زمان آن رسیده دستی به سر و گوش حافظه تان بکشید. می گردد با روش های طبیعی مغز را تحریک و حافظه را تقویت کرد. با ما باشید تا با چند گیاه تقویت نماینده حافظه آشنا شوید.

جینکوبیلوبا

زادگاه این گیاه چین است و یکی از معروف ترین ها برای تقویت مغز و حافظه. بلندی درخت جینکو تا ارتفاع سی متر هم می رسد و می تواند تا 2000 سال زندگی کند. 2500 سال قبل از میلاد مسیح، شن نونگ امپراتور چین هم برای مقابله با زوال عقل از گیاه جینکو استفاده می نموده است.

این گیاه توانایی یادگیری را بهبود می دهد و عملکرد حافظه را بهتر می نماید. توجه داشته باشید که امروزه برای درمان اختلالات درک و درمان بیماری هایی مانند آلزایمر از داروهای تهیه شده با جینکو استفاده می نمایند. می توانید با داروساز مشورت کنید و از قرص های این گیاه بهره ببرید.

مریم گلی

مریم گلی هم برای تقویت حافظه مفید است. این گیاه مدیترانه ای با آن گل های آبی صورتی رنگ خود خواصی دارد که از دوره باستان هوادار داشته است.

از این گیاه برای درمان مسائل گوارشی و التهاب مخاط استفاده می نمایند. علاوه بر این ها مریم گلی برای تقویت حافظه مفید است به طوری که در تهیه داروهای مربوط به آلزایمر استفاده می گردد.

چای

چای نیز از آن گیاهان مفید برای حافظه کوتاه مدت و همچنین حافظه طولانی مدت است.

خواص آنتی اکسیدانی آن پیری را به تاخیر می اندازد و با بعضی از بیماری های این دوره یعنی پارکینسون و آلزایمر مقابله می نماید.

جینسنگ

جینسنگ برای تقویت حافظه، بالا بردن قدرت تمرکز و همچنین بهبود قدرت درک افراد مفید است.

البته به عقیده محققان اثبات تاثیر این گیاه روی حافظه نیازمند آنالیز ها و پژوهش های بیشتری است. اما با این حال بسیاری از متخصصان معتقدند که گیاه جینسینگ سلامت مغز را بالا می برد.

این گیاه روی فعالیت سلول های مغزی تاثیر می گذارد و حافظه را تقویت می نماید.

قرص ها و محصولات این گیاه در عطاری ها و داروخانه ها موجود است. می توانید با پزشک یا داروساز مشورت نموده و از آن بهره ببرید.

منبع : تبیان

منبع: هفت گنج

به "اگر می خواهید حافظه ای قوی داشته باشید از این گیاهان استفاده کنید&hellip" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر می خواهید حافظه ای قوی داشته باشید از این گیاهان استفاده کنید&hellip"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید