اعلام میزان خسارت موج دوم پاندمی کرونا برای پالایشگاه های آسیا

به گزارش وبلاگ همصحبت، خبرنگاران: به دنبال ضربه شدید موج دوم پاندمی به احیای تقاضا و افزایش موجودی انبارها، عواید پالایشگاه های آسیایی در ماه جولای تقریبا از بین رفت و بدترین عملکرد چندین ماه اخیر را به ثبت رساندند.

اعلام میزان خسارت موج دوم پاندمی کرونا برای پالایشگاه های آسیا

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از ایبنا شرایط حتی امروز (دوشنبه) وخیم تر شد و مابه التفاوت سوخت پالایش شده برای نخستین بار از دوم ژوئن، به منطقه قرمز وارد شد. به دنبال بازگشایی تدریجی بعضی از اقتصادها در ژوئن، سوخت بازگشت چشمگیری داشت.

با این حال، تا انتها جولای، مابه التفاوت سوخت پالایش شده برابر برنت از 2.37 دلار به ازای هر بشکه در اول جولای، به 4 سنت تنزل پیدا کرد. برخلاف گازوئیل یا همان سوخت دیزل که به طور معمول برای انتقال محصولات تولیدی و زراعی و سایر فعالیت های صنعتی استفاده می گردد، عمده مصرف بنزین برای خودروها است و این موضوع، بنزین را در زمان ضربه قرنطیه به تقاضا، آسیب پذیر می نماید.

فیلیپ جونز لوکس تحلیل گر بازار انرژی در جی بی سی انرژی گفت: احیای نسبی تقاضا در خصوص بنزین با تداوم محدودیت های اعمالی بر ترددهای شخصی، متوقف شد و این در حالی است که فعالیت های تجاری و صنعتی متکی به گازوئیل خیلی زودتر به جهت احیا بازگشت.

سایر سوخت ها نیز در ماه جولای فعالیت بهتری داشتند به طوری که تخفیف نفت با سولفور بسیار پایین کاهش یافت و مابه التفاوت سوخت جت و بنزین سنگین به ترتیب با کاهش 35 و 26.5 درصدی روبرو شد.

صادرات بنزین چین برای نخستین بار در نیمه نخست سال 2020 با رشد 39 درصدی روبرو شد. براساس داده های ریفینیتیو ایکون، در خصوص آمریکا به عنوان عظیم ترین مصرف کننده بنزین در دنیا، واردات از اروپا در ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال 56 درصد کاهش یافت و به 890 هزار تن رسید.

با این حال، ذخایر آسیا نسبتا تکمیل است و اندونزی یعنی عظیم ترین خریدار بنزین در آسیا، حجم واردات خود را پایین نگه داشته است. متوسط ماهانه واردات از ژانویه تا جولای با افت 27 درصدی نسبت به مدتی مشابه در سال گذشته، به 7.7 میلیوت بشکه رسید.

منبع: اقتصادنیوز

به "اعلام میزان خسارت موج دوم پاندمی کرونا برای پالایشگاه های آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام میزان خسارت موج دوم پاندمی کرونا برای پالایشگاه های آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید