چرا مردان طاس بیشتر در معرض ویروس کرونا قرار مى گیرند؟

به گزارش وبلاگ همصحبت، تحقیقات جدید نشان داده که ویروس کرونا به دلیل عوامل مرتبط با میزان و سطح هرمون تستوسترون در مردان طاس شیوع بیشتری داشته باشد.

چرا مردان طاس بیشتر در معرض ویروس کرونا قرار مى گیرند؟

به گزارش باشگاه وبلاگ همصحبت به نقل از العربیه، وبسایت استرالیایی 9 News در یک گزارش علمی نوشت که تستوسترون هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون فراوری می نماید که مسئول طاسی در میان مرد ها است. طبق این گزارش همین هورمون می تواند یک فرد طاس را در معرض بیمارى شدید اپیدمیک Covid-19 قرار دهد.

پروفسور سانجایا سینانایاکی متخصص بیماری های عفونی، در این باره می گوید: در رابطه با طاسی مطالعات در اسپانیا نشان می دهد که تعداد زیادی از افراد مبتلا به موارد شدید بیماری کووید-19 مردان طاس هستند.

پروفسور سینانایاکی گفت: ممکن است عجیب به نظر برسد، اما یک دلیل بیولوژیکی برای آن وجود دارد، زیرا مردان طاس دارای مقادیر زیادی دی هیدروتستوسترون هستند که به ویروس کرونا یاری می نماید تا به راحتی وارد سلول ها گردد.

بیماران سرطانی پروستات کمتر در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند

یک پژوهش علمی در ایتالیا نشان داد مردان بستری در بخش سرطان پروستات که از دارو های ضد تستوسترون به عنوان درمانی برای سرطان پروستات استفاده می کردند چهار برابر کمتر در معرض ابتلا به بیماری کرونا بودند.

پروفسور سینانایاکی اظهار کرد: البته علاوه بر این موارد بعضی افراد با گروه های خونی خاص ممکن است هنگام ابتلا به بیماری Covid-19، در معرض خطر شدید این بیمارى قرار بگیرند.

او اضافه نمود: به نظر می رسد افراد با گروه های خونی O در برابر Covid-19 مقاومت بیشتری نسبت افراد گروه خونی A دارند.

علائم جدید و شگفت آور بیماری کرونا

محققان علوم پزشکی و بیماری های همه گیر هر روز از شناسایی علائم جدیدی از بیماری کرونا از جمله درد پا و تغییر رنگ پوست خبر می دهند.

پروفسور سینانایاکی گفت: از بین رفتن حس بویایی که بر اثر نفوذ ویروس کرونا بر سیستم تنفسی فوقانی حلق اتفاق می افتد یکی از تاثیرات منفی این ویروس است.

این پرفسور اضافه نمود: از بین رفتن حس بویایی به این دلیل است ویروس با ایجاد عفونت در بینی عصب مسئول حس بویایی را هدف قرار می دهد و توانایی حس بویایى را از بین می برد.

اما در باره علائمی مانند درد پا یا تغییر رنگ پوست در بعضی از بیمارانی که مراحل درمانی ضد Covid-19 را طی کردند، پروفسور سینانایاکی معتقد است که محتمل ترین علت این است که بعضی از انواع آنتی بیوتیک ها عوارض جانبی از جمله اسهال یا تغییر رنگ پوست دارند.

منبع: فرارو

به "چرا مردان طاس بیشتر در معرض ویروس کرونا قرار مى گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مردان طاس بیشتر در معرض ویروس کرونا قرار مى گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید