محمدی: سهامداران دریافت کارت اعتباری را جایگزین فروش سهام عدالت نمایند

به گزارش وبلاگ همصحبت، مدیر پروژه کارت اعتباری سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: فروش سهام عدالت اشتباه است، افراد با نگهداری از سهام و دریافت کارت اعتباری می توانند احتیاج اقتصادی خود را رفع نمایند.

محمدی: سهامداران دریافت کارت اعتباری را جایگزین فروش سهام عدالت نمایند

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ همصحبت، سمیه محمدی امروز (یکشنبه) به آخرین شرایط اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت اشاره نمود و اضافه نمود: بعضی از مشمولان سهام عدالت چنین تصوری را از دریافت کارت اعتباری سهام عدالت دارند که این کارت ها فقط به مشمولان مستقیم سهام عدالت تعلق می گیرد؛ در حالی که چنین تصوری اشتباه است و همه دارندگان اعم از مشمولان مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت می توانند نسبت به دریافت این کارت ها اقدام نمایند.

وی به تعداد افرادی که نسبت به دریافت کارت اعتباری اقدام نموده اند تاکید نمود و گفت: از انتهای سال 99 و ابتدای سال 1400، دو بانک ملی و تجارت ملزم به اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت بودند که تا سرانجام مرداد ماه بیش از 100 هزار کارت اعتباری به وسیله این دو بانک صادر شد و سهامداران 50 درصد از سهام قابل معامله خود را کارت اعتباری دریافت کردند.

محمدی با بیان اینکه در این مدت تعداد یک هزار و 352 نفر اقدام به رفع توثیق سهام عدالت خود از بانک ها کردند، گفت: این افراد یا از دریافت کارت اعتباری منصرف شدند یا با بازپرداخت اعتبار خود به صورت کوتاه مدت رفع توثیق شدند که در پی این اتفاق کل دارایی سهام عدالت در اختیار آن ها نهاده شد.

مدیر پروژه کارت اعتباری سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه تعداد اقساط بازپرداخت کارت اعتباری سهام عدالت به وسیله افراد معین می گردد، اضافه نمود: در این میان بعضی از مشمولان سهام عدالت که احتیاج به نقدینگی برای مدت کوتاه دو تا سه ماه داشته باشند می توانند با عمل به تعهدات خود در بازه زمانی کوتاه، سهام عدالت را به کد خود بازگردانند؛ بنابراین سهام افراد از این طریق در کوتاهترین زمان ممکن از توثیق خارج می گردد.

وی اظهار داشت: بعضی نگران این موضوع هستند که در صورت دریافت کارت اعتباری و بازپرداخت آن دیگر امکان دریافت کارت اعتباری وجود ندارد، در حالی که چنین مساله ای صحیح نیست و سهامداران عدالت می توانند در هر زمان که تمایل دارند مجدد اقدام به دریافت کارت اعتباری نمایند.

محمدی با بیان اینکه در این میان سهامدارانی حضور دارند که چندان خوش حساب نیستند و بازپرداخت اعتبار آن ها با تاخیر همراه می گردد، گفت: این افراد مقابل بانک قرار می گیرند و آنالیز شرایط آن ها از حیطه اختیارات شرکت سپرده گذاری خارج است، اما با توجه به سابقه موجود، افرادی که نسبت به بازپرداخت اعتبار سهل انگاری نموده باشند دیگر قادر به دریافت مجدد کارت اعتباری نیستند.

مدیر پروژه کارت اعتباری سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: سهامدارانی که کارت اعتباری دریافت نموده اند ملزم به بازپرداخت آن در زمان مقرر هستند؛ در غیر اینصورت بانک ها مجاز به فروش سهام عدالتی خواهد بود که در بانک به توثیق گذاشته شده است؛ با توجه به چنین شرایطی سهامداران باید به طور حتم در فرصت زمان معین شده نسبت به بازپرداخت اعتبار اقدام نمایند.

وی اضافه نمود: مشمولان سهام عدالت باید به این موضوع واقف باشند که کارت اعتباری سهام عدالت مانند وام بلاعوض نیست و باید بودجه ای که بانک ها در اختیار سهامداران قرار داده است دوباره به بانک بازگردانده گردد.

مدیر پروژه کارت اعتباری سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: اکنون قرار داد با 14 بانک برای اعطای کارت اعتباری به مشمولان نهایی شده است و دو بانک دیگر در مرحله امضای قرارداد هستند، همه سرویس های لازم برای زودتر انجام شدن این اقدام در اختیار بانک ها نهاده شده است.

وی با بیان اینکه فروش سهام عدالت اشتباه است، افراد با نگهداری از سهام و دریافت کارت اعتباری می توانند احتیاج اقتصادی خود را رفع نمایند، گفت: فردی که در پی نگهداری سهام عدالت است، اما در برهه ای از زمان احتیاج به نقدینگی دارد، می تواند دریافت کارت اعتباری را جایگزین فروش سهام عدالت کند.

لازم به ذکر است طی چند وقت گذشته روابط عمومی بانک ملی ایران درباره شرایط تسهیلات کارت اعتباری سهام عدالت گفت: این تسهیلات که در قالب کارت اعتباری و با توثیق سهام عدالت به متقاضیان پرداخت می گردد، به صورت اقساطی یا یکباره به بانک بازگردانده خواهد شد.

در صورتی که کل مبلغ تسهیلات تا 36 روز پس از دریافت آن به صورت یکجا بازگردانده گردد؛ تسویه به طور کامل اجرا شده است و سودی به آن تعلق نخواهد گرفت.

اگر مبلغ تسهیلات پس از انقضای این مدت به بانک باز نگردد، بازپرداخت آن در اقساط 36 ماهه و با نرخ 18 درصد خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "محمدی: سهامداران دریافت کارت اعتباری را جایگزین فروش سهام عدالت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدی: سهامداران دریافت کارت اعتباری را جایگزین فروش سهام عدالت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید