(عکس) چرا AFC طلب پرسپولیس را نمی دهد

به گزارش وبلاگ همصحبت، پیروزی های متوالی شاگردان یحیی گل محمدی در لیگ قهرمانان آسیا، هواداران پرسپولیس را به یک تحول اقتصادی در این باشگاه امیدوار کرده بود. آن ها با صعود به فینال، دو میلیون و 810 هزار دلار درآمدزایی کردند که رقمی معادل بودجه پرسپولیس در پنجره تابستانی و زمستانی امسال محسوب می شود و همچنین شرایط پرداخت بدهی های این باشگاه را فراهم می کرد.

(عکس) چرا AFC طلب پرسپولیس را نمی دهد

با گذشت چیزی حدود چهار ماه از فینال لیگ قهرمانان آسیا اما باشگاه پرسپولیس هنوز نتوانسته طلب خود از ای اف سی را وصول کند. سرخ ها که در زمان برگزاری فینال، تیم مدیریتی دیگری را بر مسند هدایت خود داشتند، آن زمان از کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست کردند که باتوجه به تحریم ها و مسائل بانکی، پاداش پرسپولیس را پس از سرانجام بازی با اولسان، به صورت نقد در دوحه تحویل بدهند اما ای اف سی پاسخ داد که چنین اتفاقی ممکن نیست و باید سلسله مراتب طی شود.

پس از بازگشت به ایران، قرمزها این بار با نامه نگاری ابتدا خواستار روشن شدن مبلغ پاداش خود داشتند و سپس در چند نامه دیگر، از ای اف سی خواستند که این رقم را به حساب این باشگاه یا فدراسیون فوتبال ایران واریز کند اما پاسخ واضحی دریافت نکردند و پالس مثبتی هم از کولالامپور به این باشگاه نرسید تا امیدها برای وصول کردن این طلب به حداقل برسد.

بنابراین سه مشکل در این راه وجود خواهد داشت: مسائل بانکی، اف ای تی اف و تحریم. تا زمانی که این سه مشکل پابرجا باشند، پرسپولیس امکان دریافت پاداش خود را به هیچ وجه نخواهد داشت و همانطور که فدراسیون فوتبال در راه رسیدن به پاداش جام جهانی ناکام ماند، پرسپولیس نیز هرچه تلاش کند، به در بسته خواهد خورد.

باشگاه پرسپولیس از صعود به فینال 2 میلیون و 810 هزار دلار درآمدزایی کرد که 5% این رقم به خیریه ای اف سی می رسد. همچنین 10 هزار دلار برای جریمه آل کثیر کسر خواهد شد و اگر جریمه دیگری نباشد، پرسپولیس احتمالا 2 میلیون و 659 هزار دلار از کنفدراسیون فوتبال آسیا طلبکار است. رقمی که با حضور سرخ ها در فصل جاری افزایش خواهد یافت اما معین نیست که چه زمانی وصول شود.

پرسپولیس همین حالا بخشی از این رقم را باتوجه به طلب بزرگ به ماریو بودیمیر استقراض کرده و بخشی دیگر هم احتمالا به بازیکنان خواهد رسید. شاید با صدور حکم نهایی گابریل کالدرون، سرخ ها رقم بیشتری را هم پیشخور کنند و البته کسی نمی داند که در صورت تداوم سه مشکل بالا، این تعهدات به چه شکلی پاسخ داده خواهند شد.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو

به "(عکس) چرا AFC طلب پرسپولیس را نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس) چرا AFC طلب پرسپولیس را نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید