خبرنگاران شمار فوتی های کرونا در فرانسه از 10 هزار نفر گذشت

به گزارش وبلاگ همصحبت، تهران- خبرنگاران- شمار افراد فوت شده به علت ابتلا به کرونا در فرانسه با بیش از یک هزار و 400 نفر افزایش در یک روز، از 10 هزار نفر عبور کرد.

خبرنگاران شمار فوتی های کرونا در فرانسه از 10 هزار نفر گذشت

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرانسه سه شنبه شب به صورت رسمی عبور فوتی های ناشی از کرونا در این کشور را از 10 هزار تن بیان نمود و پس از ایتالیا، اسپانیا و آمریکا چهارمین کشور شد که آمار مرگ ومیر ناشی از کووید19 در آن از این رقم فراتر می رود.

ژروم سالومون مقام ارشد وزارت بهداشت فرانسه بیان نمود که شمار افرادی که در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان های این کشور جان داده اند، تا روز سه شنبه با 9 درصد افزایش به 7 هزار و 91 تن رسیده است.

او همچنین گفت که با توجه به آمار خانه های سالمندان که هنوز تکمیل نشده، شمار کل بیماران کرونایی که در بیمارستان ها یا خانه های سالمندان جان باخته اند، با یکهزار و 417 نفر افزایش در 24 ساعت گذشته، به 10 هزار و 328 تن رسیده است.

از یکشنبه این هفته که وزارت بهداشت فرانسه خانه های سالمندان را ملزم به اعلام دقیق آمار بیماران مبتلا به کرونا و افراد فوت شده در اثر این بیماری نموده، آمار مرگ ومیر ناشی از کووید19 افزایشی ناگهانی را شاهد بوده است.

اولیویه وران وزیر بهداشت فرانسه روز گذشته هشدار داده بود که شیب شیوع همچنان رو به بالاست و آمار مبتلایان، جان باختگان و افراد بستری شده در بخش مراقبت های ویژه پزشکی در شبانه روز اخیر این واقعیت را به خوبی نشان می دهد.

اظهارات وزیر بهداشت فرانسه در حالی مطرح شد که اتحادیه یاری های عمومی - بیمارستان های پاریس (AP-HP) شنبه گذشته پیش بینی نموده بود شیوع بیماری در ناحیه ایل دو فرانس دوشنبه این هفته (18 فروردین) به نقطه اوج خود خواهد رسید.

ژان پل میرا (Jean-Paul Mira) رئیس بخش مراقبت های ویژه بیمارستان کوشن (Cochin) در پاریس گفته بود روز ششم آوریل/ دوشنبه 18 فروردین، به مثابه اوج ابتلاست و از این تاریخ به بعد فرایند صعودی ابتلا به کرونا متوقف خواهد شد.

مردم فرانسه از 17 مارس/ 27 اسفند 98 و با شروع قرنطنیه عمومی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا موظفند با ارایه گواهی و مستندات لازم دلیل خروج خود از خانه را برای پلیس توجیه نمایند.

این موارد شامل دارندگان مشاغلی که قابلیت دورکاری ندارند، خرید اقلام ضروری از فروشگاه های مجاز، مراجعه ضروری به پزشک، انجام فعالیت روزانه ورزشی در شعاع یک کیلومتری خانه و به مدت یک ساعت، احضار قضائی یا اداری، مراقبت از سالمندان و بچه ها و شرکت در ماموریت های عام المنفعه بنا به درخواست مراجع رسمی است. با این حال دولت فرانسه در تدارک راهکاری است که به موجب آن بتواند افراد آلوده به ویروس کرونا و ارتباطات روزانه آنها را ردیابی کند.

فرانسه وارد چهارمین هفته قرنطینه عمومی شده و بازگشت به شرایط کاهش قطعی موارد ابتلا شاید چندین هفته دیگر طول بکشد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شمار فوتی های کرونا در فرانسه از 10 هزار نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شمار فوتی های کرونا در فرانسه از 10 هزار نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید