به گفته کارشناسان سازمان غذا و داروی ایران، بیشتر آب های بسته بندی، همان آب شرب معمولی هستند

به گزارش وبلاگ همصحبت، براساس گزارش خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران حسین عزیزی، مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفته است: همه محصولاتی که به کشور وارد یا در داخل کشور تولید می شود، از جمله آب معدنی تحت نظارت سازمان غذا و دارو قرار دارند و به صورت ادواری از آنها نمونه برداری انجام می شود. درحال حاضر خوشبختانه مسئله ای در زمینه آب های معدنی نداریم.

به گفته کارشناسان سازمان غذا و داروی ایران، بیشتر آب های بسته بندی، همان آب شرب معمولی هستند

او ادامه داده است: اصطلاحا همه به آب های بسته بندی شده، آب معدنی می گویند، اما بسیاری از آنها آب معدنی نیست و از معادن یا چشمه ها برداشت نمی شود، بلکه همین آب شرب معمولی است که دوباره تصفیه می شود. یعنی آب معمولی را دوباره تصفیه می کنند تا از نظر فاکتورهای سلامتی کاملا مورد اطمینان باشد و بعد بسته بندی می کنند. بر این اساس ما پیگیر بودیم که آن برندی که آب آشامیدنی است، روی آن آب آشامیدنی درج شود تا مصرف کننده گمراه نشود و آنکه از چشمه ها و معادن برداشت شده، آب معدنی نوشته شود.

مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو بیان کرده است: هر آب معدنی هم به صرف اینکه معدنی است، ممکن است خیلی خوب نباشد و املاح زیاد باشد و برای مصرف کننده به ویژه در درازمدت مشکل ایجاد کند. در این شرایط به شرکت ها اعلام می کنیم تا املاح را تعدیل کنند.

منبع: خبرکانادا

به "به گفته کارشناسان سازمان غذا و داروی ایران، بیشتر آب های بسته بندی، همان آب شرب معمولی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به گفته کارشناسان سازمان غذا و داروی ایران، بیشتر آب های بسته بندی، همان آب شرب معمولی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید