برای اولین بار رزمایش مدافعان سلامت زندان ها در استان تهران برگزار گردید

به گزارش وبلاگ همصحبت، سیدحشمت اله حیات الغیب بیان کرد: با هدف حفظ آمادگی نیرو های انسانی شاغل در زندان های استان تهران، رزمایش مدافعان سلامت زندان، صبح روز 26 فروردین ماه به صورت همزمان در تمام مراکز برگزار گردید.

برای اولین بار رزمایش مدافعان سلامت زندان ها در استان تهران برگزار گردید

مدیرکل زندان های استان تهران در جلسه ای که به منظور آنالیز آمادگی شبانه روزی زندان ها برای پیشگیری از بروز بیماری کرونا تشکیل شد، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، بر اساس تأکیدات ریاست سازمان زندانها، شرایط سلامتی زندانیان با دقت بسیار کنترل می گردد.

سیدحشمت اله حیات الغیب ادامه داد: از زمان آغاز بحران شیوع کرونا در کشور، در راستای اجرای برنامه ها و دستورات سازمان زندانها، کارکنان زندان های استان تهران همراه با سایر استان ها، ضمن آماده باش کامل و منسجم و همچنین همکاری گسترده با مراجع قضایی در اعزام مددجویان واجد شرایط به مرخصی، روزانه اقدام به ضدعفونی کردن اماکن نمودند.

وی همچنین گفت: به همین دلیل و به منظور حفظ این آمادگی، رزمایش مدافعان سلامت زندان ها صبح روز سه شنبه به صورت همزمان در زندان رجایی شهر، بازداشتگاه اوین، کانون اصلاح و تربیت، اردوگاه فشافویه و ندامتگاه های شهرری، قزلحصار، ورامین، دماوند و تهران عظیم برگزار شد.

حیات الغیب اضافه کرد: در این رزمایش که با حضور مدیران، کارکنان و نیز پزشکان، پرستاران و کادر درمانی ادارات بهداشت و درمان زندان های استان برگزار شد، مراحل پذیرش زندانی جدیدالورود، قرنطینه، بیماریابی و انتقال وی به بیمارستان های سطح شهر، شناسایی زندانیان با بیماری های زمینه ای مانند تنگی نفس و ... و نیز اقدامات پیشگیرانه مانند توزیع دستکش و مواد ضدعفونی کننده و حفظ فاصله اجتماعی اجرا گشت.

مدیرکل زندان های استان تهران با اشاره به زحمات ارزشمند و جهادگونه کارکنان سنگر اصلاح و تربیت که گمنام هستند، ادامه داد: در محیط بسته زندان، پیشگیری از بروز بیماری پرخطر مانند کرونا از اهمیت بالایی برخوردار است و ما موظف به حفظ سلامتی زندانیان در کنار ارتقای امنیت و برقرار آرامش روانی برای آنان و خانواده هایشان هستیم.

وی تأکید کرد: پزشکان و کادر درمانی شاغل در زندانها، ضمن حضور جهادی و شبانه روزی، با معاینه روزانه افراد مشکوک، به صورت شبانه روزی، آماده ارائه خدمات درمانی و اعزام به بیمارستان های تخصصی سطح شهر با رعایت تمام موازین بهداشتی و قرنطینه هستند.

او با اعلام توزیع منظم و روزانه ماسک و مواد ضدعفونی کننده بین زندانیان، کارکنان و سربازان وظیفه گفت: علاوه بر این تمام این سه گروه به صورت روزانه مورد تب سنجی قرار می گیرند و اگر کسی مشکوک باشد حق ورود به مجموعه زندان و همچنین اداره کل را ندارد.

وی همچنین گفت: نظیر این رزمایش به صورت دوره ای در طول سال و با موضوعات مختلف برگزار می گردد تا کارکنان زندان های استان تهران آمادگی مواجهه با هر گونه بحران یا خطر را داشته، در جهت ارتقای امنیت و سلامتی زندانیان گام بردارند.

بنا به این خبر، رزمایش مدافعان سلامت زندان ها با شعار کوشش برای مقابله با ورود کرونا، ضمن نظارت دکتر مجیدرضازاده رئیس اداره بهداشت و درمان اداره کل، ساعت 10 صبح روز 26 فروردین به صورت همزمان با حضور تمام کارکنان اداری، شیفتی، پزشکان، پرستاران و سربازان وظیفه برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برای اولین بار رزمایش مدافعان سلامت زندان ها در استان تهران برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای اولین بار رزمایش مدافعان سلامت زندان ها در استان تهران برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید